Shtëpi në shitje 213.26m2 në lagjen Peja Hill Residence - Tipi B

181,000 € Per Shitje Pejë--Muharrem Mitrovica

Në pjesën jug-perëndimore të Pejës, 2 km nga qendra e qytetit ka filluar ndërtimi i projektit më të ri dhe modern. Projekti i ri i quajtur Peja Hill është lagjia më e re e qytetit të Pejës. Me 3 lloje të shtëpive (lloji A, B dhe C), të cilat kanë sipërfaqe të ndryshme, duke ruajtur në të njëjtën kohë idenë unike të dizajnit të brendshëm dhe funksionit. Lagjia e re do të ketë 57 shtëpi, secila prej të tyre do të kenë intimitetin e vet, duke siguruar një ambient të rehatshëm familjar. Tipi B është një shtëpi me sipërfaqe 213,26 m2. Kati i parë përfshin një dhomë ndenjeje, kuzhinë, depo ushqimesh dhe një hapësirë parkimi me mundësinë për të ruajtur pajisjet teknike. Kurse kati i sipërm ka një dhomë gjumi me banjo të veçantë dhe garderobë, si edhe dy dhoma të tjera me banjo të përbashkët. Çdo dhomë ka një ballkon me pamje mahnitëse të Alpeve Shqiptare. Dizenjuesit kanë ndërtuar për komunitetin një hapësirë me pishinë, fusha sportive dhe stola. Familjet me fëmijë kanë edhe mundësinë për t’i dërguar fëmijët e tyre në një shkollë në afërsi të lagjes.Lagje është duke u ndërtuar në një mjedis të pasur të rrethuar nga natyra, e cila e ka frymëzuar investitorin me moton “Natyra është shtëpia ime.” Shtëpia shitet me cmim prej 181.000 euro.

Detaje

Status Lloj Gjendja Referenca
Available House New A2267

Planimetri

Siperfaqe Bruto Siperfaqe Neto Dhoma gjumi Tualete Kat
213 213 0 0

Vendodhja e prones

Prona të ngjashme