A e keni gati shpinë për verë?

A e keni gati shpinë për verë?

Ditët që zgjaten, dielli, gëzimi dhe dëshira për tu shoqëruar. Vera është një sezon perfekt për të bërë disa ndryshime të vogla të mobiljeve në shtëpi. Një jastëk i punuar nga liri, një pasqyrë, një llambë qelqi në tryezë dhe kaq. Apartamenti duket ndryshe, gati për ditët më të mira të vitit.

Bërja e disa ndryshimeve nuk është aspak e komplikuar dhe nuk kërkon as shpenzime të tepruara. Sandra Marcos, dizajnere e interierit,  ofron disa këshilla për të freskuar shtëpinë dhe për t'i dhënë asaj lustër të re për verën. Përfitoni nga këshillat dhe përshtateni me nevojat, shijet dhe prirjet tuaja. Dhe më e rëndësishmja, shijoni shtëpinë tuaj në këto muaj të nxehtë.

https://anem-ks.com/uploads/anem-ks.com//1618563728-1.jpg

Shtëpi në shitje në Marigona Residence (Klikoni për më shumë informata)

Pambuku dhe liri do të jenë aleatët tuaj më të mëdhenj këtë verë. Këto lloje fibrash bimore jo vetëm që sjellin një prekje të natyrshmërisë në dhomë, por gjithashtu krijojnë një mjedis të freskët dhe të përshtatshëm për këtë periudhë të vitit. Lehtësia e këtyre pëlhurave do t'ju ndihmojë të mos lodheni nga nxehtësia në temperatura të larta.

Druri, në hije të lehta, e bën dhomën të duket më e ndritshme. Ky material është i përshtatshëm për mobilje të mëdha të tilla si tavolina ngrënieje ose dollapë. Një tryezë druri e lehtë, për shembull, mund të lihet e pa mbuluar gjatë verës për të freskuar mjedisin.

Nuk është e nevojshme të përdorni të bardhën për të arritur efektin e një dhome të freskët. Por është një element mjaft i mirë pasi që mund ta ndriçojë dhomën, përcjell qetësi dhe mund të kombinohet me çdo ngjyrë tjetër; por nëse nuk ju pëlqen, mos u shqetësoni, ka mundësi të tjera.

https://anem-ks.com/uploads/anem-ks.com//1618563874-taslixhe.jpg

 Shtëpi në shitje në Taslixhe(Klikoni për më shumë informata)

Përdorni ngjyra të buta, pastel. Blu, jeshile, rozë apo bezhë. Kombinoni këtë paletë me printime me lule ose kafshë dhe futni bimë të brendshme me gjethe jeshile të ndritshme për t'i bërë ato të duken dhe t'i japin një efekt të gjallë dhomës.

Xhami është një material që ndihmon për t’i dhënë dritë hapësirës. Përveç kësaj, ai gjithashtu siguron lehtësi dhe dinamizëm në mjedis, dy karakteristika që shkojnë krah për krah me verën.

Tavolina të vogla, pasqyra, llamba ose vazo; çdo zbukurim ose aksesor është i dobishëm për t'i dhënë gjallëri dhe shkathtësi çdo hapësire në shtëpi, si dhe për të ndrequr një atmosferë të zymtë dimri. Sigurisht, mos e mbushni të gjithë shtëpinë me dekore xhami pasi që mund të ketë efektin e kundërt, ta bëjë dhomën të ftohtë dhe me gjithë atë reflektim të mërzitshme.

https://anem-ks.com/uploads/anem-ks.com//1618564032-nic.jpg

 Shtëpi në shitje në afërsi të lagjes NIC (Klikoni për më shumë informata)

Vera është sinonim i gëzimit, shthurjes dhe argëtimit, edhe shtëpia juaj mund të bëhet e njëjtë. Shfrenojeni imagjinatën dhe lejojani vetës kënaqësinë e shijimit të verës.

Shprehja tradicionale "less is more" është një rregull që nuk mund të harrohet në verë. Tani është shumë nxehtë; sa më shumë ta mbushim dhomën me sende, aq më e vështirë do të jetë që ajri të kalojë dhe të ftohë ambientet.

Hapësirë ​​të lirë duhet të keni veçanërisht në ato dhoma që përdorni për të pushuar dhe kaluar kohën tuaj të lirë. Me më pak elemente në dhomë do të zvogëloni ngarkesën vizuale dhe do të ndiheni më rehat dhe më të relaksuar.